Тваринництво

Підвищення рівня вуглекислого газу особливо небезпечно у пташнику з курчатами

Підвищений рівень вуглекислого газу в пташнику – серйозна проблема, яку часто недооцінюють у господарствах.

На цьому в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» наголосив Сергій Гудима, консультант департаменту птахівництва компанії «Коудайс Україна».

«Здебільшого підвищений рівень СО2 спостерігається у період сильних морозів і залежить від того, як провітрюють пташник і як його нагрівають», –  уточнив він.

Критичне підвищення рівня СО2 особливо небезпечно у пташнику з курчатами. У приміщенні, де утримують зовсім малих курчат, небезпечним вважається понад 3 тис. ррм (норма в зимовий період – до 3 тис. ррм, у літній – до 2,5 тис. ррм). Це негативно позначається на стаді, призводить до порушення обміну речовин й розвитку асциту у птиці.

«Тут важливо зрозуміти взаємозв’язок: наслідки такого порушення господарство відчує в середньому через 20 днів, – підкреслив Сергій Гудима. – Тобто помилки воно припустилося, коли курчата були зовсім малі, а збільшений падіж птиці матиме через декілька тижнів, хоча мікроклімат в цей час уже може бути в межах норми».

Ця проблема найчастіше трапляється у господарствах, обладнаних газогенераторами, а не теплогенераторами, додав консультант.

Також у закритих приміщеннях часто збільшується рівень вологості й аміаку. Це призводить до намокання підстилки й виникнення пододерматитів у птиці, зауважив Сергій Гудима.

Як повідомлялося, хімічний склад регенерованої підстилки в пташнику змінюється залежно від частоти використання.