Тваринництво

Безкліткове утримання курей у Польщі не настільки поширене, як у цілому в ЄС

Безкліткове утримання курей у Польщі не настільки поширене, як у цілому в ЄС

У 2024 році 39,7% курей у Євросоюзі утримують у кліткових системах. Більшість поголів’я ‒ 60,3%, або 234,9 млн голів ‒ утримують в альтернативних системах.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Юліуш Ятчак, власник ветеринарної клініки, лікар ветеринарної медицини птахофабрики «Возняк» (Польща).

«Це результат досить інтенсивних змін, що відбувалися протягом останніх років, ‒ зазначив він. ‒ Бо ще в 2010 році 65,5% курей-несучок у ЄС утримували в клітках».

За словами Юліуша Ятчака, за кількістю птиці Польща нині ‒ друга країна в Європі (після Німеччини). Стадо курей-несучок у Польщі налічує 51 млн голів.

«При цьому близько 76,2% курей у країні все ще вирощують у клітках, ‒  зауважив він. ‒ Проте тенденції такі, що все більше господарств перепрофільовують виробництво на безкліткове утримання птиці».

Частка безкліткового виробництва в Польщі в 2021 році була 19%, а вже в 2022 році вона зросла до 23,8%.

У країнах Західної Європи ці цифри значно вищі, додав Юліуш Ятчак. Загалом у країнах ЄС і більшає підприємств, що відмовляються від кліток у вирощуванні несучок.

«Благополуччю птиці приділяється більше уваги, і вимоги щодо якості тваринницької продукції постійно підвищуються», ‒ підкреслив спеціаліст.

Як повідомлялося, мінеральний комплекс особливо потрібен птиці за безкліткового утримання.