Тваринництво

Хімічний склад регенерованої підстилки в пташнику змінюється залежно від частоти використання

Хімічний склад регенерованої підстилки в пташнику змінюється залежно від частоти використання

Зі збільшенням кількості циклів вирощування птиці у посліді зростає загальна концентрація основних поживних речовин (крім азоту). Натомість вміст азоту зменшується, оскільки значна частина азотистих сполук підстилки внаслідок високих температур під час пастеризації та тривалого використання перетворюється на аміак.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Надалі деяка кількість аміаку взаємодіє з водою з утворенням гідроксиду амонію, який залишається в підстилці, а інша, більша частина, втрачається в атмосферу. Під впливом тих же чинників у підстилці істотно зменшується вміст органічних речовин. Основний продукт їхнього розкладу – вуглекислий газ – також втрачається в атмосферу.

Внаслідок руйнування органічних речовин утворюється стійкий органічний комплекс із високим умістом катіонів та високою вологозатримувальною здатністю, відомий як гумус. Такі поживні речовини, як фосфор, калій, магній, кальцій, сірка тощо поступово накопичуються, хелатуються та вбудовуються в органічну структуру гумусу. Частина мінеральних елементів при цьому перетворюється на нерозчинні сполуки, що, однак, має свої переваги.

По-перше, це забезпечує повільне їх вивільнення за використання як органічного добрива. По-друге, зниження розчинності поживних речовин зменшує забруднення довкілля розчинними поживними речовинами в стоках.

Як повідомлялося, вирощування курчат-бройлерів на регенерованій підстилці не погіршує їхні показники.