Тваринництво

Надходження молока на перероблення скорочується

Перехід від старих до нових запасів кормів, а також негативний погодний чинник у липні та на початку серпня спричинили скорочення надоїв молока і пропозиції сировини на перероблення в Україні, пише «Інфагро».

Виробничі показники цього року помітно просіли проти торішніх, що спровокувало в серпні подорожчання закупівельної ціни сирого молока – різкіше за очікуване.

Виробництво молока сільськогосподарськими підприємствами протягом семи місяців утрималося на більш-менш стабільному рівні (-1,1%). Але показник за липень, як порівнювати його з аналогічним періодом 2020 року дуже насторожує – падіння майже на 5%. Зважаючи на те, що поголів’я ВРХ у сільгосппідприємств не змінилося, причиною можна вважати якість фуражу і погодний чинник.

Зростання закупівельних цін на молоко-сировину і нові запаси кормів однозначно розправлять крила виробникам молока, а от переробників все більше затискають цінові кліщі. Раніше в літній період виробники свіжих молокопродуктів і сирів традиційно заробляли, користуючись сезонним зниженням закупівельних цін. Та в 2021 році ситуація помітно погіршилася: взимку рентабельність у більшості випадків ішла в мінус, а влітку відігратися не вдалося через стабільні ціни на сировину.

У результаті практично всі ключові оператори ринку зменшили обсяги переробки для виробництва свіжих молочних продуктів за рахунок скорочення літніх акцій. Наразі, щоб залишатися в плюсі ​​на тлі сезонної інфляції по сировині, переробники змушені оперативно змінювати оптові відпускні ціни на продукцію. На перший план виходять гнучкість переговорів із мережами щодо їхніх обмежень і здатність споживача реагувати на постійне подорожчання продукції на полиці.

Як повідомлялося, середня ціна на корми очікується вищою за торішню.

Нагадаємо, у липні прибутковість виробництва молока в професійних господарствах зросла на 10,5%.