Тваринництво

На що звертати увагу влітку, аби запобігти кульгавості корів восени

На що звертати увагу влітку, аби запобігти кульгавості корів восени

Причиною сезонної кульгавості корів восени та взимку можуть бути кілька чинників утримання влітку. Однією з причин кульгавості є надлишок вологи, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Коли на вулиці спекотно, корови п’ють більше води й частіше мочаться, отже, довше стоять у вологому, розмоклому гної. Звичайні стратегії зниження температури, як-от туманоутворювачі та розбризкувачі, хоча й необхідні для ефективного керування тепловим стресом, не здатні підсушити гній. За тривалого перебування корів у таких умовах їхні ратиці м’якшають, що підвищує схильність до кульгавості.

Під час теплового стресу для охолодження корови менше часу лежать, а більше стоять. Коли тварина стоїть, у неї відкрита більша поверхня тіла і, як наслідок, вона легше справляється зі спекою. Однак під час лежання 50% її поверхні ізольовано. Крім того, якщо в корови задишка, їй буде зручніше дихати стоячи, бо лежачи тіло скуте.

Збільшення часу перебування корови стоячи надмірно навантажує кістки бічних пальців ратиці задніх кінцівок, що призводить до виразки підошви.

У спекотні літні місяці корови воліють їсти вночі, коли прохолодніше. Хоча персонал ферми в цей час може не давати достатню кількість корму. В ідеалі молочні корови повинні їсти кілька разів на день невеликими порціями. Менша кількість і великі порції змінюють рівень рН рубця, що впливає на кровопостачання кінцівок і може погіршити якість рогу ратиць, спричинивши зношення. Тому важливо, аби персонал роздавав корм коровам у будь-який час доби.

Неефективний контроль комах – ще одна причина виникнення сезонної кульгавості корів. У корівниках, де багато мух, тварини тулитимуться одна до одної, як під час стресу. Тобто вони не лягають так, як повинні, що спричиняє зношення ратиць, а це може посилити тепловий стрес, бо корови випромінюють тепло одна на одну.

Нарешті недостатній контроль освітлення теж може бути причиною того, що корови стоятимуть більше часу. Як особливо інтуїтивні тварини, вони можуть припустити, якщо зона добре освітлена в спекотний день, то це буде найспекотніша частина корівника, навіть якщо це – найпровітрюваніша зона. Відповідно вони шукатимуть тінь у внутрішніх приміщеннях корівника, що збільшить час стояння.

Нагадаємо, кульгавість у корів часто ускладнюється маститом.