Тваринництво

Молочні системи для поросят дешевші, ніж свиноматки-мачухи

Проблему додаткових поросят у багатоплідних генетиках покликані розв’язати молочні системи: зменшити кількість свиноматок-мачух або взагалі прибрати їх, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Окрім того, разом із замінником незбираного молока поросята отримують додаткову кількість поживних речовин. Отже, на момент відлучення вони матимуть кращі показники  росту й розвитку», – наголосив начальник відділу стратегічного маркетингу і технологій Cargill Сергій Добрянський.

З такими молочними системами реально вирощувати поросят взагалі без молока свиноматки. Але новонароджені тварини обов’язково повинні отримати молозиво.

«На другу добу їх уже можна переміщати в спеціальний бокс із відповідним мікрокліматом, де встановлено чашки із замінником молока, – зазначив Сергій Добрянський. – Краще відбирати сильніших поросят, а слабших лишати з матір’ю».

Деку з поросятами ставлять поблизу свиноматки, щоб вони її чули. Після замінника молока поросят випоюють молочним смузом.

«Така система штучного вигодовування поросят довела свою ефективність. Її застосовують у країнах Західної Європи, і вже – в Україні, – уточнив експерт. – Поросята з деки й відлучені від свиноматки не відрізняються за вагою».

Використання молочних систем дешевше від свиноматок-мачух. Адже останніх треба утримувати, годувати дорогим кормом, залучати додатковий персонал для обслуговування.

«Інвестиції в молочну систему менші, ніж інвестиції в мачух, якщо розрахунок вести в розрізі її середнього строку експлуатації, – наголосив Сергій Добрянський. – Розраховуючи ефективність вирощування поросят із використанням замінників молока, рахуємо не лише кількість, а й вагу відлучених поросят. Бо, як показує практика, у разі використання молочних систем можна відлучати поросят і на пів кілограма важчих, ніж на годівлі тільки престартерами, що збільшує середню вагу відлученого гнізда. Такі поросята матимуть кращий ріст і розвиток на дорощуванні, що позитивно впливатиме на процес відгодівлі у майбутньому».