Тваринництво

Лістеріоз розвивається через порушення санітарно-гігієнічних правил утримання птиці

Лістеріоз розвивається через порушення санітарно-гігієнічних правил утримання птиці

Значну роль у поширенні лістеріозу відіграють чинники, що сприяють зниженню резистентності птиці до захворювання: порушення технологічних параметрів мікроклімату й зоогігієнічних норм годівлі, напування й утримання, недотримання термінів і технологічних процесів під час проведення профілактичних щеплень поголів’я птиці й інших обробок, що знижують імунний статус організму птиці, яка піддається обробкам.

Основним джерелом збудника лістеріозу є хвора птиця, мишоподібні гризуни. Переносниками збудника можуть бути іксодові кліщі. Шляхами передачі є виділення хворої птиці та тварин, інфіковані ґрунт, корми, вода, підстилка, інвентар, обладнання тощо.

Зараження відбувається контактно, трансмісивно, аліментарно через заражені корми в разі користування спільними годівницями, системами напування, предметами догляду й аерогенним шляхом.

Якщо раніше лістеріоз розглядали як інфекцію переважно з трансмісивним шляхом передачі, то дані останніх років підтверджують значущість хвороби як харчової токсикоінфекції.

До того ж з роками збільшується кількість зареєстрованих випадків лістеріозу в людей. Близько 1,6% клінічно здорових жінок є носіями патогенних видів лістерій. Серед працівників птахогосподарств, а також цехів первинної переробки птиці можуть виникати професійні захворювання.

В Україні понад 70% зареєстрованих інфекційних хвороб проявляються захворюваннями, пов’язаними з вживанням у їжу недоброякісних, контамінованих патогенними видами лістерій харчових продуктів.

Довідка

Лістеріоз – інфекційне септичне захворювання свійської та дикої птиці, тварин і людей. Це інфекція з природною стійкою вогнищевістю, що перебігає з ураженням практично всіх систем організму.

Лістерії – поліморфні малорухливі палички, здатні тривалий час зберігати свою життєздатність у зовнішньому середовищі.. За нагрівання до температури +70 °С гинуть через 30 хвилин, до +100 °С – через 3-5 хвилин. Інкубаційний період триває 7-30 діб.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!