Тваринництво

Лікування некробактеріозу в корів проводять на спеціально майданчиках

Корів із некробактеріозними ураженнями кінцівок потрібно виділити із загального стада в окрему групу. Їх ставлять на прив’язь у чисті сухі стійла, не виводять на випас і прогулянки.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

На пасовищах хворих тварин тримають у чистих окремих загонах, призначаючи посилену повноцінну годівлю, збалансовану за всіма поживними речовинами, вітамінами, макро- та мікроелементами.

Лікування корів слід проводити на спеціальних майданчиках із сухою підлогою, обладнаних індивідуальним фіксаційним станком, лікувальними ножними ваннами, водою, добрим освітленням. Для цього організують лікувальні групи в складі ветеринарного спеціаліста (ортопеда) і двох-трьох помічників. Успіх залежить від стадії (тяжкості) патологічного процесу.

Початковий процес, або легку форму некробактеріозу виявляють на щоденних клінічних оглядах. Він характеризується поверхневими гнійно-некротичними змінами шкіри в міжпальцевій ділянці та частині п’яти, м’якуші з невеликим запальним набряком.

За відсутності своєчасної лікувальної допомоги відбувається розвиток патологічного процесу, коли уражаються глибші тканини копитця з початком переходу запального процесу під роговий башмак. За середньої форми хвороби міжпальцевого некробактеріозу спостерігаються набряклість і виражена кульгавість.

Подальший перебіг хвороби без лікувального втручання супроводжується проникненням запального процесу глибше у тканину з відторгненням рогової капсули з ураженням сухожильних піхв і суглобів.

Нагадаємо, добовий надій корів за некробактеріозу може знижуватися на 50-80%.