Тваринництво

Коровам бажано забезпечити міжотельний інтервал у межах 400 діб

Коровам бажано забезпечити міжотельний інтервал у межах 400 діб

Сучасні молочні породи корів мають не лише високу продуктивність, а й можуть зберігати її тривалий час. На українських фермах багато корів при запуску мають добовий надій понад 25-30 л на добу, є окремі тварини, що зберігають надій понад 20 л на добу 500-900 діб.

Але це швидше виключення, і для балансу між надоєм молока і виходом телят бажано забезпечити міжотельний інтервал у межах  400 діб.

Про це пише у своїй колонці на Аgrotimes експерт із розведення та відтворення Валерій Лотоцький.

Подовження міжотельного періоду призводить до зменшення виходу ремонтного молодняку й економічних втрат. Так, за результатами дослідження науковців університету штату Джорджія, подовження інтервалу між отеленнями понад 13 місяців призводить до збитків $2,92-4,74 на тварину на добу, залежно від рівня продуктивності. Чим вища продуктивність, тим вагоміші втрати.

«Крім того, збільшення міжотельного інтервалу має низку відтермінованих ризиків, – наголосив Валерій Лотоцький. – Для запобігання ожирінню доведеться формувати окремі групи та спеціалізовані раціони, що ускладнює управління фермою. Якщо цього не зробити, зросте ризик захворювань корів у транзитному періоді, особливо на кетоз».

Частота вибуття таких тварин у перші 60 діб після отелення збільшується вдвічі-вчетверо. А в наступну лактацію в корів спостерігається тривала анафродизія та низька заплідненість, що теж сприяє вибуттю, зауважив він.

Як повідомлялося, тваринницький напрям Ristone Holdings не знижує рентабельності.