Тваринництво

Коли здійснюється бонітування молодняку птиці

Коли здійснюється бонітування молодняку птиці

Перше оцінювання (бонітування) молодняку птиці здійснюють у 5 (6)-тижневому віці за індивідуальними показниками живої маси й обмускуленості грудей, екстер’єром, опіреністю, міцністю ніг, показниками живої маси та м’ясних форм по сім’ї, сімейству, а також несучості й відтворних якостей матерів та по гнізду (оцінка батька).

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Після першого бонітування (рівень відбору молодняку вихідних ліній м’ясних курей чотирилінійного кросу наведено у таблиці) разом із візуальним оцінюванням птиці за екстер’єром та обмускуленістю грудей проводять забій молодняку й анатомічний розтин для оцінювання виходу м’язів, їстівних частин, забійного виходу в нащадків окремих плідників, які мають кращу оцінку за живою масою.

Рівень відбору молодняку птиці, %

Птиця, яка залишилася після відбору для селекційних цілей (і корніш, і плімутрок) і має живу масу не нижче середніх значень по лінії та добру обмускуленість грудей, може бути використана у множнику або у прабатьківському стаді.

Друге оцінювання відбувається у віці птиці 17 (18) тижнів. У цьому ж віці попередньо комплектують селекційні гнізда відповідно до попереднього плану парування на основі фенотипової оцінки ознак молодої птиці з урахуванням показників батьків. При цьому відбирають 12-15% кращих курей та 1,5-3% півнів від посаджених на вирощування курчат для селекційного стада (гніздового і групового парування). У кожне селекційне гніздо розміщують одного півня і 12-15 курей. У пташнику з груповим утриманням розміщують напівсибсів курей, які відібрані у селекційні гнізда.  

Як повідомлялося, 33 господарства утримують 81,5% всієї промислової птиці в Україні.