Тваринництво

Імунокомплексна вакцина проти хвороби Гамборо полегшує імунізацію птиці

Імунокомплексна вакцина проти хвороби Гамборо полегшує імунізацію птиці

Імунокомплексні вакцини – перспективний напрям контролю хвороби Гамборо. Вони дозволяють зменшити кількість помилок, що можуть виникати в процесі імунізації птиці, пише журнал «Наше птахівництво».

Розробляючи імунокомплекси, науковці врахували всі переваги й недоліки живих і векторних вакцин.

Імунокомплекс – це живий вірус, оточений гомологічними антитілами. Імунокомплекси формують гуморальний, клітинний імунітет і запобігають інфікуванню за рахунок конкурентного виключення польового патогену. За їх застосування забезпечується контроль вакцинації в інкубаторі, немає потреби вираховувати рівень материнських антитіл, а недоліки менеджменту вакцинації на фабриці не критичні.

Така вакцина дозволяє зменшити кількість маніпуляцій з птицею на полі. Сьогодні єдина імунокомплексна вакцина, яка під час виробництва не заморожується та в якій забезпечено правильне формування імунокомплексу з чіткою кількістю вакцинного вірусу у дозі, – Гамбохетч®. Це – жива атенуйована вакцина з визначеним титром.

Ін’єкція проводиться за допомоги спеціально розробленого апарата для підшкірного уведення, що забезпечує точність і простежуваність процесу.