Тваринництво

Дві програми профілактики еймеріозу курей

Дві програми профілактики еймеріозу курей

Для профілактики еймеріозу курей застосовують іонофорні антибіотики та окцидіостатики, отримані хімічним шляхом.

У вирощуванні курчат-бройлерів, залежно від технологічних умов, ці препарати застосовують за двома програмами: ротаційною та човниковою (або шатл-програмою).

За схеми ротації протягом трьох-чотирьох послідовних циклів вирощування застосовують один препарат, потім переходять на інший. Бажано задіяти в програмі до чотирьох препаратів. За їх ротації допускається заміна хімічного кокцидіостатика на інший, з іншим механізмом дії. Не рекомендується лише замінювати іонофор на іонофор.

Головний недолік ротаційної програми – швидке пристосування до препарату, що застосовується з подальшим розвитком опірності до його дії.

За шатл-програми в одному циклі вирощування бройлерів застосовують два препарати: один – до 27-30-добового віку (зазвичай це хімічний препарат), другий – до завершення відгодівлі (іонофорний антибіотик).

Застосування іонофорних антибіотиків після хімічних позитивно впливає на ріст і розвиток курчат. У вирощуванні ремонтного молодняку курей метою профілактики кокцидіозу є не допустити розвиток захворювання й створити в птиці імунітет до еймеріозу.

Тому запровадження антикокцидійної програми за науково обґрунтованої й експериментально перевіреної ротації низки кокцидіостатиків, які характеризуються мінімальною перехресною резистентністю, дозволить мінімізувати появу кокцидіостатикостійких штамів еймерій, а також максимально довго використовувати антикокцидійні засоби.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!