Тваринництво

Доїти козу після окоту слід якомога раніше

Доїти козу після окоту слід якомога раніше

Одразу після закінчення окоту козі потрібно випоїти 1-1,5 л теплої води з розведеною у ній склянкою цукру для стимуляції відходу посліду, а через 1,5 години – чистої теплої води досхочу.

Послід має вийти протягом 4 годин після народження останнього козеняти. Якщо й після цього періоду послід не вийшов, слід звертатися до ветспеціаліста.

Самостійно силою витягувати послід у жодному разі не можна, існує велика ймовірність обірвати лише видиму його частину, а залишки можуть спричинити запалення матки.

Доїння слід починати якомога раніше після окоту, оскільки посилюється скорочення стінок матки і послід виходить швидше.

Перед доїнням потрібно добре обмити вим’я, а потім проміжність, забруднену частину ніг і хвіст теплою водою водою з марганцевокислим калієм.

Перші цівки молозива (а потім і молока) завжди треба здоювати в окремий посуд, оскільки вони забруднені різними мікробами й непридатні в їжу для новонароджених козенят.

Після цих маніпуляцій потрібно підпустити до дійок козенят, щоб вони отримали перші порції молозива. Молозиво містить імуноглобуліни, які вкрай необхідні новонародженому для захисту організму від інфекцій, захворювань, воно сприяє відходу первородного калу.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією