Тваринництво

До половини вибулих корів маточного поголів'я втрачають відтворну функцію

До половини вибулих корів маточного поголів'я втрачають відтворну функцію

У середньому корів експлуатують дві-три лактації, а в окремих господарствах навіть менше. Високий рівень вибракування корів відбувається через втрату відтворної функції внаслідок акушерських і гінекологічних хвороб. Таких корів може бути від третини до половини від усіх тварин, що вибули.

Про це свідчать результати аналізу частоти вибракування корів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За даними, отриманими з комп’ютерної програми СУМС «Інтесел Орсек», вибуття корів маточного поголів’я в умовах господарств двох агрохолдингів зумовлено різними причинами і коливається в межах 20-40%.

Акушерські та гінекологічні хвороби разом із патологією молочної залози, що також часто буває причиною вибракування корів, становлять 40-60% у структурі всіх чинників, через які тварини вибули з маточного стада.

Хірургічні хвороби та внутрішня незаразна патологія (хвороби кінцівок, зміщення сичуга, переродження печінки) майже однаково часто є причиною вибуття корів зі стада і становлять разом 15-25%.

Через невисоку молочну продуктивність та інші зоотехнічні вади вибраковується 10-30% корів, що значною мірою залежить від особливостей конкретної ферми.

Інші причини вибракування корів становлять 3-15%, що залежить від благополуччя ферми до інфекційних та інвазійних хвороб.

Як повідомлялося, протимаститні препарати допоможуть знизити відсоток вибракування корів.