Тваринництво

Для виробництва компосту з відходів інкубаторію необхідно близько 8 тижнів

Для виробництва компосту з відходів інкубаторію необхідно близько 8 тижнів

У процесі компостування – одного з методів переробки відходів інкубаторію – використовується відпрацьована підстилка від птиці, тирса, скошена трава, біовугілля тощо. Це знижує рівень вологості й патогенне навантаження, а також підвищує вміст мікроелементів у самому компості.

На підприємствах, що виробляють компост, застосовується система періодичного або безперервного завантаження залежно від того, як часто надходить вихідний матеріал.

За підлогового утримання підстилка птиці тісно пов’язана з періодичним компостуванням і системою за принципом «все порожньо – все зайнято». Відходи ж інкубації вивозять декілька разів на тиждень, що зручно для безперервного компостування.

Об’єднавши ж зусилля різних ланок виробництва продукції птахівництва, інкубаторій і підприємство з утримання та вирощування птиці можуть забезпечити процес безперервного компостування.

Для виробництва компосту, придатного для використання на полях, необхідно приблизно вісім тижнів. Подальше дозрівання тільки збільшує стабільність компосту для використання його як структуроутворювача ґрунту і добрива.

Водночас установки для компостування в закритих ємностях, розташованих на території інкубаторію, загалом мають коротший цикл виробництва.

Такий спосіб переробки відходів інкубації, ймовірно, буде значно дешевшим, ніж регулярна відправка матеріалу на підприємства з переробки й утилізації.

Закордонна практика показує, що компостування тонни відходів у невеликих або великих птахопідприємствах/інкубаторіях із урахуванням усіх первинних, постійних і змінних витрат коштує дешевше, ніж оплата послуг з утилізації.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!