Тваринництво

Через стреси у птиці порушується цілісність кишківника

Стреси мають згубний вплив на птицю. Так, за теплового стресу часто ушкоджується епітелій кишківника. Це призводить до загибелі частини клітин, що полегшує потрапляння в організм бактерій і вірусів.

Про це зауважила лікарка ветеринарної медицини Оксана Слівінська, пише журнал «Наше птахівництво».

А далі вже через тепловий стрес у стаді збільшується смертність птиці, конверсія корму, зменшується споживання корму, знижується кінцева маса тіла, погіршується якість м’яса.

«Те саме стосується і кормового стресу, – додала Оксана Слівінська. – Він може виникати за годівлі птиці незбалансованими раціонами, невідповідності складу й розміру гранули й фізіологічних особливостей слизової кишківника».

Особливо чутливий до кормового стресу молодняк у період інтенсивного росту.

Крім того, кормовий стрес може виникати за недостатності синтезу власних ферментів птиці, браку кормових ферментів, що порушує перетравлення і засвоювання інгредієнтів корму.

«Неперетравлена їжа в кишківнику може бути субстратом для росту патогенної флори. Це призводить до утворення біогенних амінів, амонію та газів, що значно погіршує цілісність слизової оболонки і функцій кишківника», – наголосила Оксана Слівінська.

Нагадаємо, заселення корисною мікрофлорою кишківника птиці обов’язкове з першого дня вирощування.