Тваринництво

Буйволиці можуть прийти в охоту і через два місяці, і через пів року

Буйволиці можуть прийти в охоту і через два місяці, і через пів року

Оптимальний сервіс-період для буйволиць – три-чотири місяці. Вони можуть прийти в охоту і через два місяці, і через пів року, на відміну від корови, яку можна запліднити через два місяці після отелення.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів зоотехнік буйволиної ферми «ТАСбіо» Олександр Сокуренко.

Буйволятам теж потрібне молоко, але чим довше доїться і не тільна буйволиця, тим більше відтягується сухостійний період, зазначив він.

«Оскільки стадо в нас невелике, потрібно планувати запуск у сухостій так, щоб і отримувати певний обсяг молока, й нарощувати поголів’я», – зауважив Олександр Сокуренко.

Для стимулювання охоти на фермі застосовують ті самі схеми, що і для ВРХ, бо у буйволиці нормальна тривалість статевого циклу в середньому становить 21 день.

«Утім, на практиці складається дещо інакше, адже влітку в буйволиць здебільшого сезонна охота, – підкреслив зоотехнік. – У спекотний період і за дефіциту води вони взагалі не «гуляють», навіть за наявності водоймища».

Буйволиць для запліднення відбирають насамперед за віком (мінімум 1,5–2 роки) і вагою (450-500 кг), зазначив Олександр Сокуренко.

«Усіх тварин перевіряємо на тільність на ранніх стадіях (від 1,5 місяця) за допомогою УЗД-апарату, – пояснив він. – Якщо результат негативний, ставимо на схему синхронізації статевої охоти. Також використовуємо УЗД-апарат для виявлення відхилень у здоров’ї тварин – наприклад захворювання матки».

Як повідомлялося, графік запліднення буйволиць на фермі «Карпатський буйвіл» корелюють із потенційними надоями.

Нагадаємо, пік продуктивності буйволиць припадає на перші лактації.