Тваринництво

Пік продуктивності буйволиць припадає на перші лактації

Технологія утримання буйволів і догляд за ними суттєво відрізняються від тих, що практикуються у корів. Хоча, відповідно до українського законодавства, буйволів прирівнюють до ВРХ, та це – різні види тварин.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів зоотехнік буйволиної ферми «ТАСбіо» Олександр Сокуренко.

«Для отримання здорового, високопродуктивного поголів’я буйволів і збільшення стада робимо акцент на штучному осіменінні, – зазначив він. – Для цього використовуємо іноземну сперму, здебільшого з Італії. Адже на відміну від української популяції первістки-«італійки» дають на 3-5 л молока більше».

Пік продуктивності буйволиць припадає на перші лактації, потім тримається приблизно на одному рівні. Буйволиці живуть 45-50 років і до останнього дояться й теляться.

Нині максимальні надої від помісей буйволиць становлять 18 л на день, більшість дає по 12-15 л, буйволиці української популяції – 10-12 л.

Також для відтворення поголів’я відібрали молодого буйвола від високопродуктивної мами, розповів Олександр Сокуренко. Він зможе осіменяти своїх одноліток, як досягне дворічного віку. Проте перспективність буйвола можна буде перевірити тільки через 4-5 років, коли його доньки почнуть доїтися.

«Також плануємо завезти буйволиць з-за кордону», – додав зоотехнік.

Довідка

ТОВ «ТАСбіо» (Чернігівська область) утримує понад 50 буйволів, із яких 15 голів – дійне стадо, 10 – нетелі, решта – буйволиці на сухостої. Щодоби отримує близько 50 л молока, але наприкінці жовтня, після отелення більшості буйволиць, обсяги надоїв зростуть утричі. Виробляє молоко, сир, йогурт, сметану, ряжанку, у планах – кефір.