Тваринництво

Боротьба з комахами – найважливіший захід запобігання блютангу в жуйних

Боротьба з комахами – найважливіший захід запобігання блютангу в жуйних

Специфічного лікування блютангу у жуйних тварин не розроблено, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Хворих тварин ізолюють у затемнені місця, захищають від прямих сонячних променів, спеки, вітру та дощу. Забезпечують легкоперетравними кормами й водою. Проводять симптоматичне лікування та застосовують антибіотики. Ротову і носову порожнини промивають антисептичними розчинами. Призначають симптоматичні засоби.

У перехворілих тварин розвивається довічний імунітет до того штаму вірусу, який спричинив блютанг, тому можлива реінфекція іншим штамом того сезону чи пізніше.

Молодняк, народжений від імунних тварин, набуває пасивного колострального імунітету на 3-6 місяців.

Хворих і підозрілих у зараженні тварин вилучають зі стада, ізолюють, забивають і спалюють або закопують, інших – вакцинують.

Тваринницькі приміщення, водопої, пасовища постійно утримують у належному стані й охороняють від занесення збудників і переносників заразних хвороб.

Найважливіший захід, аби не допустити занесення та поширення збудника блютангу, – боротьба з комахами-переносниками і захист тварин від їх нападів. Для цього застосовують сучасні засоби боротьби з кровосисними комахами у природі й приміщеннях, включно з біологічними.

Під час активного льоту комах тварин утримують у приміщеннях або на підвищених ділянках, не випасають увечері, вночі й у похмуру погоду, систематично обробляють репелентами та інсектицидами, скошують траву в низинах, проводять меліорацію заболочених земель.