Тваринництво

Актинобацилярна плевропневмонія може спричинити 80% загибелі серед поросят

У хронічно інфікованих свиногосподарствах актинобацилярну плевропневмонію реєструють у поросят 2-3-місячного віку. Вона найчастіше перебігає як субклінічна інфекція, ніж геморагічна некротична пневмонія та фібринозний плеврит.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Actinobacillus pleuropneumoniae – бактеріальний збудник захворювань дихальної системи свиней, який частіше поширений у промислових комплексах за великого скупчення тварин.

Спалахи актинобацилярної плевропневмонії – наслідок впливу різних стрес-чинників, особливо за недотримання параметрів мікроклімату й інфікування поросят іншими респіраторними патогенами. Зараження тварин відбувається аерогенним шляхом, а також через корми й воду.

Під час першого спалаху інфекції спостерігають високу захворюваність – 30-100% з гострою формою перебігу та летальністю до 80% за відсутності лікування.

Характерною патологоанатомічною ознакою цього збудника є витікання з рота й ніздрів кров’яної піни, геморагічні вогнища в легенях із ділянками некрозів і серозно-фібринозний плеврит.

Збудник актинобацилярної плевропневмонії має гемолітичні та цитотоксичні властивості (некроз клітин), активує інші патогенні збудники в респіраторній системі з утворенням мікробних асоціацій із подальшим розвитком сепсису та загибелі тварин.

Нагадаємо, респіраторна патологія – насамперед хвороба дорощування поросят.