Техніка

Як уникнути повторного ущільнення ґрунту

Для ефективності глибокого розпушування необхідно знати причину ущільнення ґрунту, а відтак, – можливі ризики надалі та водночас способи їх уникнення. Разом з тим важливий правильний догляд за ґрунтом після проведення операції.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Розуміючи причини появи ущільнення ґрунту, потрібно максимально допомогти йому позбутися проблеми в природний спосіб через усадку, заморожування, висихання, розтріскування, а також дію біологічних чинників – черв’яків, коренів рослин і грибів», – радить видання.

Також зауважують, що розпушений ґрунт схильний до повторного ущільнення, й інколи певна послідовність операцій може повторно ущільнити ґрунт до тієї ж самої або й більшої щільності, ніж була до розпушування.

«Для подолання цих проблем можна використовувати однопрохідну систему обробітку, що містить глибоке розпушування, поверхневе розпушування й сівбу. Бажано зменшити вагу техніки, що працюватиме після глибокорозпушувача, а також тиск у шинах, щоб навантаження на ґрунт було мінімальним», – додають у статті.

Ще однією альтернативою є використання технологічних колій, коли техніка завжди рухається по одних і тих самих лініях.

Відтак, організаційні заходи допоможуть уникати ущільнення ґрунту та скоротити частоту використання глибокорозпушувача.

Раніше повідомлялося, яка техніка провокує ущільнення ґрунту. Читайте також, як правильно обрати глибину та траєкторію для роботи глибокорозпушувача.