Техніка

Як правильно обрати глибину та траєкторію для роботи глибокорозпушувача

Робота глибокорозпушувача надто глибоко або на неущільнених ділянках провокує негативні наслідки для господарства та структури ґрунту.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Насамперед потрібно визначити основні джерела ущільнення ґрунту – колії обприскувача, комбайна або трактора, і працювати уздовж них. Для цього краще мати карту треків усієї техніки, що працювала впродовж сезону або періоду від минулого глибокого розпушування, виміряти ущільнення в зонах з різною кількістю треків і потім приймати рішення. Можливо не варто розпушувати все поле, а доцільно зосередитися тільки на коліях від важкої техніки й розворотних смугах.

Для уникнення зайвих енерговитрат потрібно спочатку визначити глибину нижнього ущільненого шару, додати до цього значення кілька сантиметрів і починати працювати.

Натомість надто глибоке розпушування ґрунту позначається на витратах палива й зношення трансмісії, зростає відсоток буксування коліс. Якщо робоча ширина лапи – всього 7,5 см, під час роботи на значній глибині вона може розпушувати зону в 40-45 см завширшки. Тобто ущільнення зруйнується не по всій ширині захвату.

Запобігти такому явищу можна завдяки «крилам». Вони потребують додаткового тяглового зусилля, однак це компенсується значним збільшенням зони руйнування ущільнення й можливістю збільшити відстань між лапами.

Нагадаємо, оновлений глибокорозпушувач TERRALAND TN придатний для підривання ущільнених шарів ґрунту й аерації без активного перемішування. Раніше повідомлялося, яка техніка провокує ущільнення ґрунту.