Техніка

Як правильно налаштувати лапи глибокорозпушувача

На кожні 5 см глибини сила, що потрібна для протягування робочих органів глибокорозпушувача ґрунтом, майже подвоюється, відповідно збільшується споживання пального. Тому для ефективної та менш затратної роботи агрегату важливо правильно обрати та налаштувати його лапи.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Рекомендується використовувати вузькі лапи, що підійматимуть ґрунт на достатню висоту, щоб утворилися щілини. Вони мають бути встановлені під мінімальним кутом, практично вертикально. Інакше лапи намагатимуться вискочити з ґрунту і спровокують розпушування верхнього шару. Чим більше глибина розпушування, тим більше підіймання ґрунту потрібно забезпечити», – радять у статті.

Разом з тим зауважують, що глибокорозпушувач повинен оснащуватись розрізними дисками, які рухаються перед кожною лапою. Диски розрізають груддя, пересушений ґрунт, коріння й пожнивні рештки. Відтак, вони  допомагають руйнувати ущільнення з мінімальним впливом на мікрорельєф.

«Оптимальна відстань для звичайних і «крилатих» лап глибокорозпушувачів на звичайних ґрунтах має бути більше у 1,5 і 2 рази від глибини роботи відповідно», – додають у публікації.

Раніше повідомлялося, як правильно обрати глибину та траєкторію для роботи глибокорозпушувача.