Техніка
Головне:
Техніка

Як правильно обирати насос для обприскувача

Насос є ключовим компонентом для отримання потоку робочого розчину із заданими параметрами. Тому для ефективності обприскування варто обирати насос, враховуючи технологічні особливості операції та оснащення обприскувача.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Насамперед варто відзначити, що насос повинен бути стійким до хімічних препаратів і ефективно працювати в широкому діапазоні характеристик, оскільки тиск і норми виливу змінюються.

Привід насосів може здійснюватись як від коліс обприскувача, так і від основного чи допоміжних двигунів, вала відбору потужності або гідромотора.

«Обирати насос потрібно виходячи з того, який матеpіал перекачуватиметься, а також який тиск і продуктивність роботи потрібні. Зазвичай в обприскувачах застосовують чотири типи насосів: мембранні, поршневі, відцентрові та роликові. Відцентрові й роликові установлюють на розпилювачах низького тиску, а мембранні й поршневі на системах із високим тиском», – зазначають у статті.

Насоси обприскувачів можна умовно розділити на дві загальних категорії: з фіксованим і нефіксованим потоком.

«Наприклад, роликові, мембранні та поршневі насоси створюють фіксований потік, який прямо пропорційний до швидкості обертання насоса. Для нормального функціонування цих насосів потрібен клапан для скидання й байпасна лінія. А от відцентровий насос може нормально працювати й тоді, коли вихідна магістраль буде повністю перекрита», – додають у статті.

Нагадаємо, відхилення робочого тиску обприскувача від норми не має перевищувати 10%. Раніше повідомлялося, як забезпечити однорідне розпилення та стабільну норму внесення.