Техніка
Головне:
Техніка

Як забезпечити однорідне розпилення та стабільну норму внесення

Для однорідного розпилення увагу варто звернути на стан форсунок, а для підтримання стабільної норми внесення, – на робочий тиск.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Для підтримання стабільної норми внесення потрібно забезпечити постійний робочий тиск за постійних обертів помпи. На обприскувачі, що працює з максимально досяжним тиском, за закритих клапанів секцій не допускаються будь-які протікання. Максимальна похибка витратомірів і датчиків швидкості не має перевищувати ±5%» – зазначають у статті.

Щоб уникнути неоднорідності розпилення, фільтри форсунок повинні бути в хорошому стані, а їх характеристики мають відповідати розміру розпилювача.

Зокрема, усі форсунки, прикріплені до штанги, повинні мати однаковий тип, розмір і матеріал. Разом з тим не варто використовувати на одній штанзі форсунки різних виробників.

«Відхилення кожного розпилювача не повинно перевищувати ±15% витрати, вказаної виробником у межах 0–1 л/хв, та ±10% витрати, вказаної виробником розпилювача в межах більше ніж 1 л/хв. Різниця витрат усіх розпилювачів на штанзі не має перевищувати ±5% середнього значення. Відхилення осі факелу розпилення не має перевищувати 10° від вертикалі», – додають у публікації.

Нагадаємо, неправильна робота обприскувача спричиняє втрати до $ 30/га. Раніше повідомлялося, ефективність обприскування підвищується зі зменшенням розміру крапель.

Журнали