Агрономія
Головне:
Агрономія

За приготування бакової суміші слід подбати про фізичну сумісність компонентів

Фізична несумісність компонентів бакової суміші впливає на швидкість і ефективність роботи, адже продукти можуть утворювати тверді речовини, які заважають або зупиняють розпилення, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Це також може ускладнити очищення розпилювача і навіть усього обприскувача.

Наприклад, слабокислі гербіциди знижують рН розпилювальної бакової суміші, зменшуючи розчинність гербіцидів групи 2 (тобто імідазолінони, сульфонілсечовини, сульфонаніліди). Потім оливна складова прилипає до пластикових і гумових поверхонь у баках, з’єднувачах і шлангах.

Існує багато форм фізичної несумісності:

  • Рідини можуть перетворюватись на пасти й гелі, які так забивають магістралі, що система промивання не в змозі їх очистити, і доводиться робити це вручну.
  • Сухі формуляції, що не розчиняються у воді й не утворюють дисперсій, можна лише ретельно перемішати з водою, однак це не убезпечує від випадіння осаду, що забиває фільтри й розпилювачі. Навіть якщо розмір часток не перевищує розмір вічок фільтра, все одно осад зменшує рівномірність покриття.
  • Певні комбінації продуктів можуть спричинити випадіння осаду, або один із компонентів схильний до осідання. Якщо обприскувач певний час стоятиме без руху, певні препарати можуть осісти й повторно не перемішатися. Навіть якщо вони ресуспендуються в резервуарі, ймовірно, що в магістралях усе одно лишиться осад.
  • Певні препарати або комбінації препаратів можуть спричинити утворення піни, спричиняючи переливи або порушення всмоктування помпи. Коли продукти спінюються, сухі препарати, що додаються через піну, можуть швидко набрякати, запобігаючи рівномірному зволоженню.
  • Потрібно враховувати типи рідин, що змішуються. Оливні рідини постійно прагнуть відокремитись від води, і навіть за перемішування активні інгредієнти можуть бути суспендовані нерівномірно в резервуарі. Відповідно, буде погіршуватися рівномірність покриття під час обприскування.

Нагадаємо, хімічна несумісність компонентів бакової суміші може призвести до значних втрат урожаю.