Техніка

Точні логістичні розрахунки дозволяють ефективніше використовувати обприскувачі

обприскування

Ефективність проведення захисту культур забезпечують такі аспекти, як приготування бакової суміші препаратів, логістика підвезення води та робота обприскувачів. 

Про це розповідає керівник напряму CаreField Олександр Барчишен, пише журнал The Ukrainian Farmer.

На полях господарства «Діброва і К», що звернулося до фахівців сервісу CаreField, для якісного приготування та внесення розчину тісно співпрацюють технолог, агроном і механізатор. 

Для обприскування господарство має самохідні обприскувачі: Jacto Uniport з об’ємом основного бака для робочого розчину 3000 л/ 4500 л, шириною захвату 30/36 м і кліренсом 175 см. Машина укомплектована автопілотом, працює з робочою швидкістю до 35 км/год і має індивідуальне керування кожною форсункою. А також John Deere 4730/4030/4940 із секційним керуванням форсунками

Робочий розчин готують на змішувальному вузлі, а заправку місткостей засобів захисту проводять на складі – тільки на визначений об’єм обробітку.

«Крім того, ми чітко розраховуємо логістику підвезення води, приготування й підвезення робочого розчину, – наголошує Олександр Барчишен. – Для прикладу: приготування робочого розчину 9000 кубометрів потребує 25-30 хв, перезаправка обприскувача – 5-7 хв».

Такі розрахунки дозволяють в оптимальні строки проводити обробку й ефективно використовувати техніку.

Раніше ми повідомляли, якісне обприскування досягається за збігу кількох важливих умов.