Техніка

Навіщо знищувати ущільнення господарям, які не використовують плуг

Знищити ущільнення варто механічним способом один раз, а кожні 5-6 років проводити цю операцію в профілактичних цілях.

Про це розповідає агроном, незалежний консультант Case IH з ґрунтообробної техніки Йоханн Татцбер, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Коли мене запитують, для чого раз на кілька років знищувати ущільнення на полях господарства, яке не використовує плуг? Я відповідаю, що за будь-якої системи землеробства робоча техніка проходить полем, здійснюючи ті чи інші операції, 6-10 разів: лущення стерні, підготовка посівного ложа, сівба, 3-4-разове внесення засобів захисту рослин, внесення добрив, жнива, – обґрунтовує фахівець. – Так, за спливом певного часу ґрунт дещо ущільнюється і з’являється новий горизонт ущільнення». 

Частота й періодичність проведення операції зі знищення плужної підошви залежить від виду ґрунту й технології його обробітку. Тому аграріям потрібно постійно обстежувати поля на наявність нового ущільнення – це робити досить просто пенетрометром чи пенетрологером. 

Мінімізувати ущільнення, а відтак і відтермінувати проведення операції зі знищення плужної підошви, можна, ввівши до сівозміни проміжні культури чи сидерати з елементами, що виконуватимуть функцію розпушення.

«Але більшість підприємств має у сівозміні три культури, до того ж великий відсоток посівів під кукурудзою, яку часто збирають далеко не в ідеальних умовах, – зазначає пан Йоханн. – Ці та інші чинники призводять до появи нового горизонту ущільнення». 

Раніше ми повідомляли, за якої глибини обробітку агрегат здатен зруйнувати ущільнення ґрунту.