Техніка

Насос обприскувача варто обирати із запасом продуктивності в 10-20%

Насос обприскувача повинен демонструвати високу ефективність упродовж усього терміну експлуатації, аби забезпечувати задану норму виливу за бажаного тиску. Для цього потрібно правильно обрати модель насосу.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Варто обирати модель із запасом продуктивності у 10-20%, щоб із часом можна було дотримуватися заданих параметрів обприскування. Потужність приводів також слід ураховувати. Через неефективність приводних пристроїв електродвигуни мають бути приблизно на третину потужнішими, ніж розрахована потужність насоса. Бензинові двигуни повинні бути потужнішими на 50-67%, бо мають більші механічні втрати», – радить видання.

Насоси з приводом від опорного колеса, що змінюють швидкість потоку залежно від швидкості руху, є найбільш точними та надійними; їх часто встановлюють на агрегати для внесення великих обсягів матеріалів (наприклад, рідких добрив).

У сучасних моделях обприскувачів для приводу дедалі частіше застосовують гідромотор. Це зумовлено універсальністю монтажу, простотою обслуговування та можливістю індивідуальних налаштувань для окремих обприскувачів.

«Залежно від того, яку гідравлічну систему встановлено на тракторі, за спеціальними діaграмами можна підібрати оптимальну модель насоса. Такі графіки можна знайти на інтернет-сторінках усіх відомих виробників насоcів», – додають у статті.

Нагадаємо, названо найоптимальнішу висоту штанги для якісного обприскування. Раніше повідомлялося, як правильно обирати насос обприскувача.