Техніка

Коли найкраще провести міжрядний обробіток просапних культур

Міжрядний обробіток просапних культур механічним способом стає дедалі актуальнішим, ураховуючи сучасні тренди до скорочення застосування гербіцидів. Для ефективності операції варто знати основні правила й принципи роботи.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Основною метою культивації є розпушування верхніх шарів ґрунту без перевороту пласта. В результаті проведення культивації руйнується кірка, ґрунт стає дрібнозернистим, підрізаються бур’яни, знищуються личинки комах-шкідників.

Разом з тим земля краще утримує вологу, забезпечується доступ повітря до коріння рослин і корисних ґрунтових мікроорганізмів, знижуються витрати на добрива, пестициди й гербіциди. Часто міжрядну культивацію поєднують з унесенням добрив.

«Першу культивацію можна виконувати, коли на сходах з’являться 3–4 листочки. У цей період слід особливо уважно поставитися до молодих рослин. За можливості разом із робочими органами варто застосовувати захисні пристрої, що захищатимуть рослини від пошкодження грудками. Під час культивацій у пізніші терміни застосування захисних пристроїв може бути непотрібним  — усе залежить від культури», – радить видання.

Також слід пам’ятати, що глибина першого міжрядного обробітку становить 8–12 см, другого — 6–10 см, усіх наступних не більше як 4–8 см.

Нагадаємо, вчасно застосована ротаційна борона запобігає утворенню ґрунтової кірки. Раніше повідомлялося, як провести передпосівну культивацію, щоб зберегти ґрунтову вологу.