Техніка
Головне:
Техніка

Вчасно застосована ротаційна борона запобігає утворенню ґрунтової кірки

Запорука ефективності застосування ротаційних борін – їх вчасний запуск на поле та залучення до технології гоcподарства.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Ротаційна борона є універсальним інструментом, що забезпечує низку корисних функцій на посівах ярих і озимих культур: розпушення ґрунту, часткове закриття вологи шляхом подрібнення грудок, механічне знищення проростків бур’янів у фазу «білої ниточки», додаткове подрібнення пожнивних решток, покращення засвоєння елементів живлення тощо.

«Якщо посіви дійшли до стану «бетонної» ґрунтової кірки, то голчасті диски ротаційних борін імовірно вже мало чим допоможуть. Інша річ, якщо запускати ротаційну борону в посіви озимих заздалегідь – до появи кірки, як тільки можна зайти в поле трактором. Це дасть змогу запобігти затвердінню верхнього шару ґрунту та якісно розпушити верхній шар на глибину 5-7 см», – зазначають у статті.

У цю фазу розвитку коренева система озимих культур залягає відносно не глибоко. Розпушуючи верхній шар ґрунту, ми полегшуємо доступ повітря та вологи до неї. Крім цього, волога, яка є вгорі, замість того, щоб випаруватися, піде вниз – до кореневої системи.

Нагадаємо, презентовано оновлену ротаційну борону серії DK-Top. Раніше повідомлялося, як провести передпосівну культивацію, щоб зберегти ґрунтову вологу.

Журнали