Техніка

«Агрейн» випробує різні агрегати за технологією Strip-Till

«Агрейн» випробує різні агрегати за технологією Strip-Till

Господарства агрогрупи «Агрейн» експериментують із різними способами обробітку ґрунту. При цьому найкращі показники продуктивності, якості обробітку ґрунту та окупності витрат забезпечила технологія STRIP-TILL.

Про це AgroTimes повідомили фахівці підприємства.

«За технологією STRIP-TILL випробуємо різні агрегати – Pluribus, Оrthman і Stripcat. Основне їх завдання – це нарізання смуг із внесенням міндобрив. Для виконання операцій агрегат обираємо відповідно до особливостей полів. Наприклад, американський Orthman – масивний, важкий, з механічними регулюваннями, з простою та надійною конструкцією агрегат. Призначений для нарізання смуг з шириною міжряддя 70 см на глибину до 25 см. Одночасно з нарізанням смуг агрегатом Orthman можливе локально-стрічкове внесення як рідких, так і сипучих добрив.

Натомість європейський Stripcat ІІ – легкий агрегат, з пневматичною системою притискання, з гідравлічним захистом, з посиленою рамою для важких ґрунтів. За рахунок пневматичної системи можливо безступенево змінювати навантаження на кожний робочий орган. Працює з міжряддям 70 см на глибину в базовій комплектації до 30 см. Залежно від бункера можна здійснювати як диференційоване внесення, так і працювати зі стабільною нормою”, – порівнює агрегати головний інженер агрогрупи Михайло Шкатула.

Але все ж таки найпоширенішими технічними засобами для смугового обробітку ґрунту, на думку експерта, є комбіновані ґрунтообробні агрегати. Як правило, їхня конструкція поєднує функціональні елементи, які складаються з різального диска, пристроїв для очищення смуги від рослинних решток, глибокорозпушувача, диска з прямолінійною або хвилястою крайкою, прикочувальних котків.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що «Агрейн» збільшить обсяги зберігання зерна в поліетиленових рукавах.