Овочі-Ягоди-Сад

Зрошення виноградників з підживленням пришвидшує формуваня кущів

Зрошення виноградників з підживленням пришвидшує формуваня кущів

Зрошення молодих виноградників у комплексі з підживленням суттєво пришвидшує виведення формувань кущів і сприяє створенню більш потужних рослин порівняно з богарними умовами. 

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» зазначають Олексій Олефір та Микола Артюх, кандидати сільськогосподарських наук, Наталія Сівак, співробітники ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» та Сергій Микитенко, кандидат сільськогосподарських наук.

Автори зазначають, що нині основним типом зрошення на виноградниках є крапельне. Пластиковий трубопровід із водовипусками зазвичай монтують одразу після встановлення шпалери, прикріплюючи його до її нижнього дроту. У перший рік після садіння виноградника на ділянці можна облаштувати крапельне зрошення за допомогою одноразових трубопроводів (овочевих). 

«Необхідна норма поливу сягає приблизно 90−140 м3 /га, залежно від умов зволоження року і стану ґрунту виконують 5−8 поливів», – уточнюють в статті.  

Норму калійних і фосфорних добрив зазвичай попередньо вносять під час плантажної оранки ґрунту. Це забезпечує оптимальний ріст виноградних рослин у наступні 3−4 роки, тобто до вступу у плодоношення. Під час удобрення враховують родючість ґрунту (табл. 1) та рекомендовані норми добрив (табл. 2). 

Після облаштування крапельного зрошення добрива доцільно вносити разом із поливною водою (фертигація). 

За відсутності крапельного зрошення необхідну норму добрив щорічно вносять одночасно з обробітком ґрунту або поливом за допомогою гідробуру. 

«Добре зарекомендували себе під час внесення з поливною водою комплексні макро- і мікродобрива (Фолікер, Розасол, Мастер та інші)», – уточнюють вони.

Читайте також: Полив виноградника підвищує врожайність до 47%