Овочі-Ягоди-Сад

Як захистити посадки від морквяної мухи

Ураження морквяною мухою загрожує лише рослинам, які висіяли у ранні терміни, коли цвіте вишня й кульбаба. Шкідник не зашкодить посівам, що знаходяться під агроволокном і моркві, посіяній у травні-червні. Втім, профілактичні засоби проти шкідників обов’язкові.

Про це розповідає Віктор Руденко, продакт-менеджер ТОВ «Владам-Юг», агроном із практичним досвідом вирощування моркви, пише журнал «Плантатор».

«Інсектициди вносять через крапельний полив. За технологією порядок такий: посіяли моркву, змонтували крапельний полив, увімкнули поливальну систему, полили, щоб насіння добре зволожилося, і в кінці поливу додали до води інсектицид, який захистить саму стрічку від дротяників, на вологу землю нанесли гербіцид і накрили агроволокном», – зазначає фахівець.

За його словами, проти морквяної мухи доволі ефективними є крайові обробки, коли техніка рухається по периметру поля, створюючи фумігаційний ефект фосфорорганічними інсектицидами типу Актелік. Насичений запах відлякує муху.

«Їх також можна проводити за допомогою піретроїдів контактної дії на зразок препаратів Карате Зеон, Фастак, Децис. Буває, що їх чергують із обробкою всього поля тими самими засобами раз на 3–4 дні. Але для харчової безпечки продукту захоплюватися цими препаратами не варто. Також коли температури стають вище 25 °С, ефективність піретроїдної групи знижується», – додає Віктор Руденко.

Нагадаємо, морквяна муха є особливо небезпечною для сходів. Раніше повідомлялося, морквяна муха спричиняє найбільшу шкоду під час тривалих вологих періодів.