Овочі-Ягоди-Сад

Як підготувати ґрунт під вирощування патисонів

Як підготувати ґрунт під вирощування патисонів

Для вирощування патисонів одразу після збирання врожаю попередника проводять лущення стерні (ґрунту) на глибину 8-10 см дисковими лущильниками у двох напрямах.

Поля, на яких вирощували багаторічні трави, або засмічені коренепаростковими бур’янами, лущать вдруге через 10-12 діб на глибину 14-16 см лемішними лущильниками.

Зяблеву оранку проводять після внесення добрив. Глибина оранки на супіщаних ґрунтах має становити не менше 23-25 см, на чорноземах звичайних та південних – 25-27 см.

Після появи сходів бур’янів зяб восени 1-2 рази культивують на глибину 10-12 см.

Навесні, після настання фізичної стиглості ґрунту, треба провести боронування зябу в два сліди для збереження вологи.

Перед сівбою патисонів проводять передпосівну культивацію на глибину загортання насіння (4-6 см), а за розсадного способу вирощування перед висаджуванням проводять культивацію ґрунту на глибину 10-12 см.

Дози добрив і співвідношення між елементами мінерального живлення встановлюють з урахуванням родючості ґрунту, його забезпеченості рухомими формами поживних речовин, удобрення попередника тощо.

Мінеральні добрива під патисони вносять здебільшого під зяблеву оранку та під ранньовесняну культивацію. Орієнтовна доза добрив – N60P60K60.

Фосфорні та калійні добрива (2/3 від норми) вносять під зяблеву оранку, азотні (теж 2/3) – під ранньовесняну культивацію. Решту дози NPK вносять у підживлення патисонів разом з поливною водою.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!