Овочі-Ягоди-Сад

Ягідний бізнес ФГ «Медова ягода» Львівщині почало з 2 га та 200 тис. грн

Ягідний бізнес ФГ «Медова ягода» Львівщині почало з 2 га та 200 тис. грн

ФГ «Медова ягода» почалося з 2 га землі, які отримав у селі Реклинець на Львівщині Володимир Коляда як учасник ООС. Його старший брат Василь, батько та сестра стали засновниками господарства. Вклали 200 тис. грн, залучили програми фінансування та кредитування.

Про це в інтерв’ю журналу «Плантатор» розповів засновник господарства Василь Коляда.

Сім’я за кілька кроків освоїла 1,6 га. Найбільша площа віддана під садові суниці — 0,8 га, 0,6 га мають під малиною і 0,2 га засаджено лохиною.

«Одразу поставилися до самої ідеї не як до забавки, а як до справи, яка здатна приносити дохід, – сказав Василь Коляда. – Водночас сама діяльність для нас була новою. Серед клієнтів моєї компанії «Практична бухгалтерія» є фермери, але обслуговувати їх щодо обліку чи оподаткування — це одне, а самому господарювати на землі — зовсім інше».

Коляди поїхали дивитися ягідні плантації в натурі, розпитували ягідників про догляд, вивчали можливості збуту, шукали по цій темі статті в інтернеті. 

«Перші наші посадки — це 30 кущів лохини у 2018 році, – розповів засновник. – У такий спосіб ми приміряли справу до себе, хотіли зрозуміти, чи наша вона. У 2019 році, окрім лохини, ми засадили ділянку малиною й садовими суницями. Швидко стало зрозумілим, що у фінансовому плані нам самим впоратися буде складно. Мали для старту 200 тис. гривень, але вони швидко закінчилися. Стали шукати державні програми, іноземні гранти, якими ми могли би скористатися. Проте всі програми розраховані не на особисті селянські господарства, а на юридичних осіб. Так виникла потреба зареєструвати сімейне фермерське господарство, що ми й зробили 2020-го року. І в тому ж році отримали фінансування із фонду підтримки житлового будівництва на селі у Львівській області. Гроші було використано на саджанці і авансову оплату системи поливу».

Читайте також: Ягідна ферма отримала кредит завдяки проєкту