Овочі-Ягоди-Сад

Вінницькі садівники використали зручний гербіцид у пристовбуровій смузі

Вінницькі садівники використали зручний гербіцид у пристовбуровій смузі

Новий неселективний гербіцид для досходового використання проти однорічних одно- та дводольних бур’янів у яблуневих садах і виноградниках – Бекано від компанії «Байєр» добре показав себе в садах Вінничини.

Про це повідомляє AgroTimes.

«Щороку в багаторічних насадженнях виникає потреба захисту від багато- та однорічних бур’янів у пристовбурній смузі, – розповів Юрій Овчар, агроном ТОВ «Аграна Фрут Лука», що в селі село Лука-Мелешківська на Вінничині. – В цьому році ми разом з компанією «Байєр» заклали дослід із одноразового застосування препарату Бекано в нормі 200 мл/га при при виливі води 400 л/га. Препарат дуже гарно себе показав проти однорічних бур’янів, які проростають з насінин. Основною перевагою препарату можна відзначити його ефективність за рахунок одноразового внесення. Це заощаджує кошти виробників».

Гарні результати показав препарат і в іншому господарстві.

«Цього року ми використовували Бекано, як на демоделянці, так і в більших масштабах. Це комфортний гербіцид, він знімає проблему боротьби бур’янами, догляду за пристовбуровою смугою на дуже довгий період, – зазначив Андрій Багрій, директор ТОВ «Обрій», що в селі Строїнці Вінницької області. – Навесні, коли застосовували цей препарат, під деревами було торішнє листя. Виникали сумніви: чи не мало препарату? На мій подив, це не стало проблемою. Препарат спрацював. І там де був листовий покрив, і там де його не було, Бекано спрацював однаково.

До речі, серед його переваг також невисока норма внесення, тим самим зменшується проблема логістики».

Бекано діє на бур’яни системно через ґрунт. Діюча речовина індазіфлам блокує утворення целобіози (дисахариду, який є головною структурною ланкою целюлози), утворення ланцюгів β-(1-4)-D-глюкана (більшого структурного елемента целюлози) та, власне, утворення просторової структури ланцюгів β-глюкана, що саме і є целюлозою. Внаслідок цього відбувається порушення будови клітинних стінок проростків та загибель бур’янів на перших етапах розвитку.

Препарат рекомендують використовувати після дощу або поливу. Бажано прибрати рослинні залишки на поверхні ґрунту. Радять уникати ґрунтообробних операцій після внесення препарату, оскільки вони можуть порушити цілісність захисного екрану. Рекомендують дрібнокрапельне обприскування плоскофакельними форсунками. Уникати потрапляння препарату на листя, зелені ділянки кори, корені культури за умов розтріскування ґрунту, щоб не пошкодити їх.