Овочі-Ягоди-Сад

В Інституті Таїрова розповіли про стан виноградників

В Інституті Таїрова розповіли про стан виноградників

Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова» оприлюднив довідку про стан виноградників. у ній, зокрема, відмічається, що однорічні пагони пізніх сортів винограду, перевантажені або уражені хворобами, визріли гірше, ніж торік. Це створює загрозу їх вимерзання взимку.

«Польові обстеження дослідних ділянок виявили на більшості основних районованих сортів задовільне визрівання однорічних пагонів. Водночас на ділянках пізніх сортів, перевантажених урожаєм, а також на насадженнях винограду, які в період вегетації були сильно пошкоджені хворобами та шкідниками, визрівання пагонів набагато гірше, ніж у минулі роки. Слабке визрівання однорічного приросту на таких ділянках створює загрозу пошкодження рослин низькими температурами зимового періоду», – зазначають дослідники. 

У цей період вони радять на плодоносних насадженнях перед початком обрізування визначити ступінь визрівання однорічного приросту. 

«На сортах і ділянках з низьким (менше 50%) ступенем визрівання пагонів, обрізку слід проводити в останню чергу – навесні», – зазначають в Інституті Таїрова. 

А на 1-2 літніх виноградниках, для попередження пошкоджень основи майбутніх штамбів і особливо місця спайки морозами, радять підгортати кущі на зиму шаром ґрунту 20-30 см.

«Не чекаючи морозів, слід провести чизелювання ґрунту на глибину 18-22 см. Для відновлення плантажу рекомендується періодичне (раз на три роки) безвідвальне пошарове розпушування на глибину 55-60 см по середині міжряддя, за допомогою ґрунтообробної скоби РВ-3. Така обробка сприяє накопиченню вологи у ґрунті в осінньо-зимовий період», – нагадують учені.

Читайте також: У Shabo розповіли, як рятували виноград від посухи