Овочі-Ягоди-Сад

Учені дали 8 порад з вирощування та зберігання груші

Учені дали 8 порад з вирощування та зберігання груші

Юлія Ходаківська, Микола Матвієнко та Зінаїда Іскренко, вчені Інституту садівництва НААН України сформулювали 8 основних відмінностей технології вирощування груші, знання яких зробить бізнес більш успішним.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

• Саджанці треба висаджувати в сад лише навесні, зберігаючи їх у приміщенні із закритою, злегка зволоженою кореневою системою за температури 0–5 °С.

• Частина сортів формує вузькопірамідальну крону, її розширити можна відгинанням або переведенням бічних гілок на зовнішню бруньку або пагін.

• Культурні сорти груші вирощують на сіянцях груші та вегетативнорозмножуваних формах айви звичайної, але частина сортів груші несумісні з останньою, і в такому разі слід використовувати проміжну вставку із сортів груші, сумісних з айвою. Значний інтерес становлять добірні форми айви черняхівської селекції ІС УААН: 2-10, 4-6, 4-12 як більш морозостійкі. 

• У більш північних областях України для вирощування десертних сортів груші краще використовувати скелетоутворювальні із сіянців дикої груші або місцеві зимостійкі сорти (Лимонка, В Іллінка, Глива, Глеки тощо). 

• Плоди груші необхідно збирати делікатно, без натисків, акуратно укладаючи пошарово в невелику тару в місткості, бо вони можуть пошкоджуватися жорсткими плодоніжками і псуватися в сховищі, заражаючи гниллю сусідні здорові. 

• У сховищах з регульованим температурним режимом плоди півтора-два тижні необхідно витримувати за температур +6…+8 °С для завершення переходу частини крохмалю в цукри, а потім поступово опустити температуру до +1…+2 °С, не допускаючи й мінімальних мінусових температур. 

• Для підготовки плодів пізньозимових та зимових сортів до реалізації або споживання за холодильного зберігання необхідну партію плодів слід на тиждень-півтора перемістити в температурний режим +16…+18 °С для дозарювання. 

• У сховищах із режимом охолодження необхідно підтримувати підвищений режим вологості тому, що плоди деяких найцінніших сортів схильні до в’янення.

Читайте також: Українські десертні груші ростуть на Поліссі та в Степу