Овочі-Ягоди-Сад

Учена розповіла про ситуацію з хворобами томатів

Учена розповіла про ситуацію з хворобами томатів

Найшкодочиннішою хворобою томатів залишається фітофтороз. На другому місці – альтернаріоз. За ними йдуть септоріоз, верхівкова гниль, чорна бактеріальна плямистість та стовбур томатів, зазначила Ксенія Баннікова, кандидатка сільськогосподарських наук.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«На томатах фітофтороз залишається однією з найшкодочинніших хвороб, – зауважила вона. – У Степу та східних областях Лісостепу висока температура повітря та періодична наявність вологи в кінці червня сприяли прояву хвороби на 6–68, макс. 100% (Херсонська обл.) обстежених площ. Фітофтороз масово набув поширення в липні-вересні. Найбільше хворих плодів (15–25%) виявляли у Сумській і Херсонській областях. У 2022 році, за достатнього запасу інфекції та за умов теплої вологої погоди (температура 20–24 °С, висока вологість повітря, рясні роси та тумани), повсюдно розвиватиметься і поширюватиметься фітофтороз на пасльонових культурах від помірного до сильного». 

Вона також додає, що погодні умови протягом червня із переважанням дощової погоди з помірними температурами повітря були сприятливі для розвитку альтернаріозу, який до кінця місяця поширився на 13–45% посадок томатів Степу і Лісостепу та 50–81% площ на Поліссі. 

Септоріоз проявився на окремих посадках томатів з першої половини липня у Закарпатській, Донецькій, Херсонській та інших областях. 

Верхівкова гниль була поширена на 10–36% площ, інтенсивного ураження плодів не спостерігалось. 

Чорна бактеріальна плямистість (Київська, Херсонська обл.) у першій декаді вересня спостерігалася на 1–12, максимум 20% рослин томатів, що в рази більше минулого року.

Стовбуром томатів було уражено від 1 до 3% рослин у Тернопільській і Черкаській обл., в середньому ступені.

Читайте також:Названі найбільші шкідники пасльонових