Овочі-Ягоди-Сад

Названі найбільші шкідники пасльонових

Названі найбільші шкідники пасльонових

Найбільшими шкідниками пасльонових залишаються колорадський жук та, совки та попелиці.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Колорадський жук залишається найнебезпечнішим шкідником пасльонових культур. Відзначали заселення ним 2–15% рослин за середньої чисельності 1–6, макс. 10 екз. на рослину у Львівській і Херсонській областях. Висока зимуюча чисельність жуків, їх задовільний фізіологічний стан за сприятливих умов перезимівлі забезпечать скрізь високу шкідливість», – пише Ксенія Баннікова, кандидатка сільськогосподарських наук.

Вона додає, що збільшення чисельності бавовникової совки порівняно з минулим роком не відбулося. Гусениці за чисельності 0,6–3 екз. на рослину пошкодили 1,5–10% рослин томатів (Миколаївська, Одеська, Черкаська обл.). Чисельність лялечок бавовникової совки за результатами осінніх ґрунтових обстежень становила в середньому 0,4–1 екз. на кв. м. 

Гусениці ІІ–ІІІ покоління городньої совки та карадрини у Миколаївській, Херсонській областях заселяли 8–25% кущів і пошкодили 2–4% плодів. Зважаючи на збільшення зимуючого запасу листогризучих совок і циклічність їх масового розвитку у 2022 р. можливе утворення вогнищ їх розвитку на овочевих культурах. 

Попелиці заселили та пошкодили 4–20% рослин томатів, що на рівні позаминулого року. Слід звернути увагу на чисельність вищезгаданих фітофагів, кількість і розмноження яких на площах томатів залежатиме від агрокліматичних умов, своєчасно та якісно проведених захисних заходів.

Читайте також: Слимаки шкодили фермерську капусту в трьох областях