Овочі-Ягоди-Сад

У ФГ «Райська ягода» обрали два сорти суниці для піщаних ґрунтів Херсонщини

Сорти Клері та Альбіон гарно зарекомендували себе на піщаних ґрунтах Херсонської області.

Про це під час міжнародного практичного форуму «Інтенсивний Сад/Ягідник» розповів керівник ФГ «Райська ягода» Володимир Гладарєв.

Він повідомив, що ФГ розташоване на піщаних ґрунтах із низьким вмістом ґумусу та поживних речовин.

«Вночі прохолода, вдень – жара, в нас постійні посухи й приморозки, а ще близкість Олешківської пустелі дається взнаки. Саме тому ми відмовилися від вирошування винограду на користь суниці», – зауважив Володимир Гладарєв.

У ФГ «Райська ягода» надають перевагу двом сортам суниці.

Перший сорт – Клері, який зарекомендував себе як еталон смакових якостей.

Клері влаштовує ФГ за строками созрівання, й хоч наразі вже є більш ранні сорти, але з врожай Клері з відкритого ґрунту потрапляє на ринки у терміни за доволі привабливою ціною.

«Звісно, є над чим попрацювати. В окремі роки ми отримуємо виборку з відкритого ґрунту вже 25 квітня, буває отримуємо її 1 або 5 травня», – уточнив Володимир Гладарєв.

Сорт Альбіон, за словами фахівця, є доволі привабливим для Херсонщини через економічну доцільність, адже врожай ягід можна отримувати майже круглий рік.

«Альбіон ховає ягідки, він гарно залистений. Він дає стабільні врожаї», – уточнив Володимир Гладарєв.

У ФГ «Райська ягода» технологія посадки суниці доволі стандартна – застосовують й касетну посадку влітку, і копанку, і фрігу.

«Але обов`язково влітку – до початку вересня – застосовуємо розсаду. Бо через зміни клімату копанка інакше може не прижитися, хоча в посадку вкладено грощі та час», – додав він.

У господарстві наразі немає комбайну для збирання суниці, тому на цьому процесі й для посадки застосовується ручний труд. Інші процеси у ФГ намагаються максимально механізувати, навіть при чищенні суниці. І вже сьогодня «Райська ягода» замислюється над розширенням площі.

Нагадаємо, 0,5 га суниці дало більше прибутку, ніж 3,5 га винограду.