Овочі-Ягоди-Сад

Синтетичний цитокінін збільшив урожай лохини

Синтетичний цитокінін збільшив урожай лохини

У Чилі вивчали результати застосування синтетичного цитокініну CPPU на лохині. Було зафіксовано підвищення врожайності та покращення якості плодів сорту Дюк під час збирання врожаю та в післязбиральний період.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«У проведеному досліді дворазове застосування 10 мл CPPU на 3 та 17 день після повного цвітіння значно збільшило врожайність ягід лохини, а саме на 32,5%, – йдеться у публікації. – Такі дані не суперечать результатам інших досліджень, в яких застосування 10 мл CPPU в інтервалі між 10 та 15 днем після 50% розкриття квіток на сортах Еліот і Лейтблу дало збільшення маси плодів на 20% та 50% відповідно. Під час проведення експерименту кількість плодів для обох сортів була однаковою у варіантах із застосуванням CPPU та на контролі. Це означає, що збільшення врожайності для обох сортів в основному було зумовлене збільшенням маси плодів».

Крім того, було з’ясовано, що CPPU збільшує розмір плодів за рахунок розширення та поділу клітин. Це збільшення кількості клітин пов’язане з тим, що більша кількість воску відкладається на поверхні плодів, адже епідермальні клітини синтезують ліпіди. У дослідженні індекс воскового покриття був вищим у плодів, які були оброблені CPPU.

Під час збирання врожаю ягоди, оброблені CPPU (<1,5%) мали більш насичений колір та менший уміст розчинних сухих речовин, який збільшився у післязбиральний період. Повільне утворення розчинних сухих речовин та насичений колір ягід пояснюється затримкою в дозріванні після застосування цитокініну CPPU.

Важливо, що застосування цитокініну CPPU зменшило гниття ягід у післязбиральний період на 15% за умови застосування найбільшої дози.

У ході дослідження ягоди втратили твердість під час зберігання в холоді. Цей ефект не пов’язаний із цитокініном CPPU. Твердість плодів під час звичайного зберігання (30 + 5 днів) порівняли з показниками під час збирання та виявили, що звичайні плоди та оброблені 5 мл CPPU мали однакове зменшення у твердості приблизно на 61–62%, тоді як ягоди, оброблені дозою 10 мл, мали показник -41%.

«Отже, доза та кількість застосувань цитокініну CPPU може збільшити врожай та діаметр ягід лохини сорту Дюк. Цей стимулятор росту сприяє утворенню воскового покриття ягід та зменшенню процесів гниття й усушування в післязбиральний період», – зробили висновок дослідники.

Читайте також: Німецькі вчені довели корисність нальоту на лохині