Овочі-Ягоди-Сад

Щоб горіхи менше хворіли, їх не садять у низинах, – учений

Щоб горіхи менше хворіли, їх не садять у низинах, – учений

Для зменшення ураження горіхів морозами, шкідниками та хворобами їх висаджують поза низовинами, ґрунт під рослинами тримають під чорним паром, видаляють хронічно хворі дерева, проріджують крону і прибирають листя.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Ігор Шевчук, кандидат сільськогосподарських  наук, співробітник Інституту садівництва НААН.

«Садять горіх на рівній ділянці з глибиною залягання ґрунтових вод не менше 1,5 м, захищеній від сильних вітрів, – наголошує дослідник. – На низовинах, у глибоких балках деревця нерідко страждають від низьких зимових температур, ранньо- і пізньовесняних заморозків».

Ґрунт під рослинами він радить утримувати під чорним паром і протягом вегетаційного періоду виполювати бур’яни. 

«Для підтримки здорового фітосанітарного стану в насадженнях викорчовують і знищують дерева, уражені хронічними хворобами (цитоспороз, чорний рак, кореневі гнилі), – зауважує вчений. – Вирізають і знищують уражені гілки з подальшою дезінфекцією 1%-м мідним купоросом. Зрізи замазують олійною фарбою або садовим варом. Дерева горіха утворюють густу й сильну крону, що створює особливий мікроклімат, сприятливий для масового ураження хворобами і пошкодження шкідниками. Для кращого провітрювання крону проріджують. Після видалення гілок відкриті зрізи більше як 2 см замазують олійною фарбою або садовим варом».

Ігор Шевчук нагадує, що восени перекопують ґрунт для закладення ураженого листя. Листя можна зібрати і розмістити в компостну купу, але не спалювати.

Читайте також: Маньчжурський горіх витримує морози до –60… –70 °С