Овочі-Ягоди-Сад

Щоб боротися з личинками хруща, виноградник ретельно моніторять

Щоб боротися з личинками хруща, виноградник ретельно моніторять

Складність боротьби з личинками хруща на винограднику полягає в тому, що живуть вони досить глибоко в землі, і виявити їх можна тільки під час перекопування ґрунту або коли з’являться загиблі рослини з обгризеними корінням.

Про це Людмила Баранець, провідна наукова співробітниця лабораторії фітопатології та захисту рослин ННЦ «ІВіВ ім. В. Е. Таїрова» написала у своїй колонці на AgroTimes.

Вона порадила визульно оглядати молоді виноградники та розсадники та вилучати з ґрунту загиблі рослини і ті, що явно відстають у рості, оглядати їх щодо пошкоджень.

«Для обліку чисельності шкідників послуговуються методом ґрунтових розкопок, – поінформувала науковиця. – Залежно від часу проведення обліків розрізняють осінні, весняні та вегетаційні (так звані періодичні) розкопки, а від глибини – мілкі (до 10 см), звичайні (до 45-50 см) і глибокі (на 65 см і глибше) за розміром 50 х 50 см.

Весняними (контрольними) розкопками встановлюється стан популяції шкідників (їх смертність) після перезимівлі та їх чисельність для подальшого рішення про проведення захисних заходів. Обов’язково весняні розкопки необхідно здійснювати на масивах під закладання молодих насаджень або розсадника. За методикою розкопки проводять рано на весні, після відтавання ґрунту, коли він почне кришитися. Кількість облікових ям визначається залежно від розмірів виноградного розсадника або виноградика. Облікові ями зазвичай копають по діагоналі ділянки з розрахунку 8 ям на 10 га». 

При щільності, що перевищує 5 личинок на 1 м2 вона порадила внесити в ґрунт інсектицидів (за іншими даними 1-2 личинка на 1 м2).

Читайте також: Винограду загрожує 10 видів шкідників