Овочі-Ягоди-Сад

Саджанці винограду стратифікують природним способом

Саджанці винограду стратифікують природним способом

Фермери Василь та Олександр Прилипки з Ладижина Вінницької області вирощують понад 200 сортів винограду. Продаж саджанців становить основу їх бізнесу. Щоб виноград добре вкорінився, нарізані з осені чубуки в середині березня провокують до утворення калусу, вимочують у воді, стратифікують у звичайному ґрунті під сонцем.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

Олександр Прилипко розповів, що нарізані з осені тривічкові чубуки винограду піднімають з погреба у середині березня, роблять борозенки завдовжки 2–3 см, можна звичайною ножівкою. 

«На місці борозенок потім утворюється калус — так вони будуть краще вкорінюватися, коріння буде більш розгалуженим, – порадив фермер. – Не один-два товстих, а багато тонших — це позитивно впливає на ріст саджанця. Потім треба вимочити чубуки в воді. Щоб лоза набрала достатньо вологи, туди можна додати коренеутворювальні елементи — корневін абощо». 

Після цього саджанці ставлять на стратифікацію: саджанці ставлять у стратифікатор у звичайний ґрунт під сонце, яке вже добре і рівномірно може їх прогріти. 

«Таким природним шляхом йти краще, тому що стратифікація триває від трьох до чотирьох тижнів залежно від температури, і час висаджувати лози приходить сам собою», – сказав Олександр Прилипко.

Читайте також: Зеленні операції на винограді роблять, коли пагін виріс на 3 см