Овочі-Ягоди-Сад

Рештки томатів виявилися не менш ефективними, ніж міндобрива

Рештки томатів виявилися не менш ефективними, ніж міндобрива

Рештки томатів можуть швидко перетворюватися на біодобриво, яке не поступається за ефективністю мінеральним добривам. Такий результат показало дослідження вчених університету Альмерії (Іспанія).

Про це повідомляє Hortoinfo.

Залишки томатів можуть бути альтернативою звичайним добривам, причому дешевша з огляду на те, що сировина – це відходи від попереднього врожаю, пояснив Франциско Хосе Кастільо Діас, дослідник Фонду наукових досліджень Університету Альмерії.

У дослідженні «Біодезінфекція як вигідний метод удобрення садових культур в рамках економіки замкнутого циклу», опублікованому в Agronomy, вчені розповіли про метод використання біосоляризації для виробництва біодобрива. Рослинні залишки томатів під час переробки проходять спеціальну обробку.

Після збирання врожаю вчені прибрали систему зрошення та помістили залишки рослин для подрібнення у центральний прохід теплиці. Потім вони змішали їх із шаром ґрунту завтовшки 20 сантиметрів і перевстановили систему зрошення. Потім біомасу накрили пластиковим покриттям, щільно притиснувши його, щоб розкладання органіки відбувалося інтенсивніше.

У середньому для перетворення біомаси на добриво необхідно від 30 до 90 днів.

Дослідження нового добрива проводилося протягом трьох років поспіль. Фахівці дійшли висновку, що біодобриво не поступається ефективності звичайним агрохімікатам і менше забруднює навколишнє середовище. Як правило, його можна вносити приблизно один раз на сім місяців, що збігається із звичайним періодом вегетації томатів в Альмерії.

Читайте також: Овочівників попереджають про навалу білокрилки