Овочі-Ягоди-Сад

Ремонтантним суницям видаляють зайве листя й вуса

Ремонтантним суницям видаляють зайве листя й вуса

Вирощування ремонтантних суниць відрізняється більшою трудомісткістю, ніж вирощування літніх сортів. При висаджуванні «нейтралів» потрібно видаляти перші квіти, зайве листя в другій половині літа а також вуса.

Про це повідомляється в журналі «Садівництво по-українськи».    

У статті зауважується, що ремонтантні сорти суниць мають інший цикл росту й плодоношення порівняно з традиційними. Квіткові бруньки в них формуються протягом всього сезону вегетації. Після висаджування перші квіти видаляють, даючи рослинам можливість добре вкоренитися.

«Сорти повторного плодоношення не тільки постійно цвітуть, вони також швидко ростуть, тому слід видаляти на них зайве листя, особливо в другій половині літа. Дуже важливою процедурою є видалення вусів, затримка з видаленням відтягує плодоношення і подальше утворення квітів», – йдеться у публікації. 

Також наголошується, що протягом сезону суниці нейтрального дня потребують систематичного внесення азоту малими дозами, а також калію. Норми внесення азоту залежать від вихідного стану ґрунту та його передсадивної підготовки й можуть варіюватися від 70–90 до 150 кг/га. По листу рослини підживлюють кальцієм, що поліпшує якість плодів. Поширеною помилкою є полив рослин водою й обмежене використання фертигації (один раз на тиждень). Краще постійно поливати рослини розчином добрив із низькою концентрацією на рівні 0,1%. 

За словами практиків, догляд за ними є більш трудозатратним: потрібне більш інтенсивне підживлення, тобто внесення мінерального комплексу NPK і комплексних добрив з умістом заліза, бору, марганцю, кальцію, магнію, фосфору на початкових стадіях вегетації і протягом усього періоду вирощування, включаючи цвітіння, зав’язування бруньок, дозрівання і осіннє внесення підживлення.

Читайте також: Ремонтантна суниця може прибутково плодоносити до 2 сезонів