Овочі-Ягоди-Сад

Підживлення та обробка покращують зберігання винограду

Підживлення та обробка покращують зберігання винограду

Підживлення калійними та фосфорно-калійними добривами та обприскування бордоською сумішшю може значно поліпшити якість і стійкість винограду за його тривалого зберігання.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» наголошує В’ячеслав Іванченко, член-кореспондент НААН України, доктор сільськогосподарських наук, співробітник Академії біоресурсів та природокористування КФУ. 

Він наводить дані досліджень, що проведені інститутом ім. В. Є. Таїрова. Ними встановлено, що позакореневе живлення калійними добривами значно підвищує у ягодах винограду масову концентрацію цукрів та оберігає їх від пошкоджень грибними хворобами, а аналогічне підживлення рослин фосфорно-калійними добривами підвищує енергію фотосинтезу листків і активність ферменту інвертази. 

«Застосовуючи такі підживлення разом з обприскуванням виноградників бордоською сумішшю (особливо на піщаних ґрунтах), можна значно поліпшити якість і стійкість винограду за його тривалого зберігання», – зазначає дослідник. 

Він наводить приклад Херсонської області, де одне позакореневе підживлення фосфорно-калійними добривами з розрахунку 8 кг суперфосфату і 1,5 кг 40%-ї калійної солі на 100 л води на початку дозрівання ягід сорту Карабурну, що вирощується на каштанових ґрунтах, удвічі скоротило втрати винограду від загнивання упродовж 160-денного зберігання. 

«А в компанії «Шабо» в Одеській області таке саме підживлення на сорті Алімшак, що вирощувався на піщаних ґрунтах, на 2,2% підвищило масову концентрацію цукрів і на 7,2% скоротило втрати протягом 100-денного зберігання», – зазначає В’ячеслав Іванченко.

Він нагадує, що на виноградниках, урожай яких призначено для зберігання, слід своєчасно розпушувати ґрунт, видаляти бур’яни, проводити боротьбу зі шкідниками та хворобами. Пошкоджений виноград для зберігання непридатний.

Читайте також: Як внесення добрив впливає на лежкість винограду