Овочі-Ягоди-Сад

Персикові дерева взимку закидують снігом

Персикові дерева взимку закидують снігом

У північних та західних регіонах молоді персики на зиму обкладають хвойним гіллям, кукурудзяними або соняшниковими стеблами. Незамульчовані пристовбурні кола взимку на висоту штамбу закидають снігом, таким чином зберігають від морозів та зволожують.

Про це в журналі «Садівництво по-українськи» пише Олександр Дядюра, спеціаліст з вирощування персиків з Кривого Рогу на Дніпропетровщині.

«У північних і західних регіонах України слід захистити не лише саджанці, висаджені восени, а й дво-, а то й трирічні деревця. Для цього до морозів біля кожного з них ставимо кілочки у вигляді трикутника, але вище верхівки дерев, і добре закріплюємо їх. Нижню частину встромлюємо в землю, а верхню, де вони поєднуються, скручуємо дротом або ж мотузкою — виходить каркас», – радить спеціаліст. 

З настанням морозів, а також снігопадів цей каркас обкладають хвойним ялиновим гіллям, кукурудзяними або соняшниковими стеблами з листям, щоб такий захист не пошкодив вітер, зовні обв’язують шпагатом або ж мотузкою. 

У такому положенні дерева можуть перебувати до закінчення весняних заморозків. 

«Якщо дерева через відсутність мульчувального матеріалу не були замульчовані восени, то взимку пристовбурні кола закидуємо снігом на висоту штамба, тобто до початку скелетних гілок», – зауважує Олександр Дядюра. 

Скелетні гілки закидати снігом не бажано, бо ближче до кінця зими сніг ущільнюється, і під його вагою можуть зламуватися гілки. 

«Навіть якщо сніг, яким ви закидали пристовбурні кола, розтанув за плюсової температури, що часто буває в наших умовах, а потім через деякий час випав інший сніг, не лінуйтеся і повторіть цю операцію – закидайте пристовбурні кола повторно. Це буде корисно деревам, а також у разі весняних вітрів навколо них збережеться волога», – пояснює спеціаліст.  

Він також дає пораду з приводу ожеледі, тобто обмерзання всіх частин дерева. 

«Хоча це і не часто буває, але все ж трапляється, коли взимку після дощів різко ударяють морози й усі частини дерев виявляються покриті льодом. Рослини через це не мають доступу до кисню, зокрема бруньки й деревина. А відлиг при цьому не очікується. Щоб звільнити дерева з крижаного полону, візьміть гумову або дерев’яну тростину, пройдіть садом і акуратно оббийте лід на гілках. Навіть якщо лід частково залишився на деревах, нічого страшного. Основну частину обмерзання ви порушите і дасте доступ кисню до бруньок і деревини. Після суворої зими в період вегетації та плодоношення дерева віддячать вам добрим урожаєм із великими, соковитими й красивими плодами», – каже Олександр Дядюра.

Читайте також:  Саджанці персиків на зиму зачохляють мішками